powrót do aktualnościobrazek
 

"WRZĄTKUN" - NOWY KOMIKS MACIEJA SIEŃCZYKA

Nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża ukazała się komiks Macieja Sieńczyka "Wrzątkun". To drugi, po "Hydrioli", album komiksowy tego artysty. Zawiera 31 kolorowych fantastycznych opowieści inspirowanych snami.

Są wśród nich m.in. zagadka włochatych kolosów z wąwozu Batyr-dza, opowieści o mężczyźnie, o nogach ze świateł, małpce z Rogalina, katastrofie samolotu "Eugeniusz Romer" oraz o tytułowym Wrzątkunie, chłopcu, który mógł żyć tylko w kombinezonie wypełnionym gotującą się wodą.

Maciej Sieńczyk (ur. 1972) jest autorem ilustracji prasowych drukowanych m.in. w "Wysokich Obcasach", "Newsweeku" i "Przekroju" oraz komiksów publikowanych w "Lampie". Zilustrował także trzy książki Doroty Masłowskiej: "Wojna polsko-ruska", "Paw królowej" i "Dwoje biednych Rumunów", a ostatnio również nowe wydanie "Lubiewa" Michała Witkowskiego. Najnowszym jego projektem w dziedzinie ilustracji (także okładka) jest "Projekt mężczyzna" - antologia opowiadań w wyborze Justyny Sobolewskiej i Agnieszki Wolny-Hamkało.
(wit, źródło: delikatesy.org)