powrót do aktualności
 

POLSKA ,,ARKA" W CANNES

Krótkometrażowy animowany film fantastyczny ,,Arka" Grzegorza Jonkajtysa (reżyser, producent) oraz Marcina Kobyleckiego (producent) znalazł się wśród filmów zakwalifikowanych do oficjalnej selekcji 60 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Akcja filmu toczy się w świecie zdziesiątkowanym przez zarazę. Resztki zbiorowości ludzkiej w ogromnych tankowcach podążają w poszukiwaniu krainy wolnej od zarazy.

Wśród filmów zakwalifikowanych do oficjalnej selekcji 60 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes znalazła się polska produkcja "Arka". Ten krótkometrażowy film animowany to wspólny projekt Grzegorza Jonkajtysa (reżyser, producent) oraz Marcina Kobyleckiego (producent), który będzie zmagał się ze swoimi konkurentami w kategorii "film krótkometrażowy".

Prace nad filmem ukończono na początku kwietnia tego roku. Realizacja właściwego etapu produkcji zajęła około piętnastu miesięcy, jednak od pierwszych konceptów do zakończenia minęły dwa lata.

Akcja filmu toczy się w świecie zdziesiątkowanym przez zarazę. Resztki zbiorowości ludzkiej w ogromnych tankowcach podążają w poszukiwaniu krainy wolnej od zarazy. Przewodzi im mężczyzna. Jednak sam stając się nosicielem śmiertelnej choroby nie jest świadom prawdziwej istoty wirusa...

Pod koniec produkcji filmu myśleliśmy już o Cannes. Zgłosiliśmy tam wersję roboczą i wygląda na to, że się spodobała. W maju jury konkursowe będzie oglądało finalną wersję "Arki" z taśmy filmowej, różnica w odbiorze jest zdecydowanie ogromna - mówi Marcin Kobylecki.

Grzegorz Jonkajtys od kilku lat pracuje w amerykańskiej firmie CafeFX (www.cafefx.com), specjalizującej się w realizacji efektów specjalnych na potrzeby dużych hollywoodzkich produkcji. Brał udział przy tworzeniu efektów specjalnych do takich filmów jak: "The League of Gentlemen", "Gothika", "Hellboy", "Sin City", czy niedawnego "Pan's Labyrinth".

Obecnie film trafił do międzynarodowego obiegu festiwalowego, a wkrótce znajdzie się w dystrybucji kinowej w Polsce i będzie wyświetlany przed wybranym filmem pełnometrażowym.

Pod adresem: http://www.thearkfilm.com/zip/stills.zip znajdują się kadry z filmu, natomiast zwiastuny promujące ten obraz dostępne są: http://www.thearkfilm.com/pl/trailer.html

Na podstawie materiałów promocyjnych oprac. wit

Kontakty:

Marta Staniszewska
www.thearkfilm.com

informacje producenckie:
Marcin Kobylecki
mk@thearkfilm.com
0 607 346 480

dystrybucja i festiwale:
Marta Staniszewska
ms@platige.com
ms@thearkfilm.com
0 502 633 150