powrót do aktualności
 

O KOMIKSACH W BYDGOSZCZY - FOTORELACJA

Kilkudziesięciu fanów komiksu wzięło udział w spotkaniu z twórcami komiksowymi w Bydgoszczy, które odbyło się w środę, 21 lutego w klubie "Węgliszek". Przez prawie dwie godziny zaproszeni goście opowiadali o historii bydgoskiego komiksu, zdradzili wiele szczegółów na temat warsztatu pracy, a także opowiadali mnóstwo anegdot i ciekawostek z życia twórców.

Cała pierwsza część spotkania była poświęcona wspomnieniom o Jerzym Wróblewskim - w spotkaniu uczestniczyła jego córka i wnuczka. Była to także okazja do zapowiedzenia wystawy niepublikowanych nigdy wcześniej prac Jerzego Wróblewskiego, która odbędzie się w czerwcu tego roku. Więcej szczegółów na jej temat będzie znanych w marcu.
Nie zabrakło podczas spotkania dziennikarzy, a TVP3 oddział w Bydgoszczy przeprowadziła wejście na żywo na antenę relacjonując w rozmowie z twórcami to, co się dzieje w klubie "Węgliszek". Natomiast przybyli goście mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, w którym nagrodami były komiksy z wydawnictwa Zin Zin Press.
Kolejne podobne spotkanie zapewne jeszcze w tym roku. (mj)


Fotorelacja autorstwa Mieczysława Przybysza:Oczekiwanie na spóźnionych gości - od lewej Maciej Jasiński, Wiktor Żwikiewicz, Łukasz Chmielewski, Andrzej Janicki i Andrzej Nowakowski.


Poszerzone grono o Łukasza Ciaciucha - siedzi drugi od lewej.


Ten sam skład - ale warto zwrócić uwagę na pewien szczegół. Nad Andrzejem Janickim wisi unikatowa, odrzucona przez wydawnictwo okładka autorstwa Jerzego Wróblewskiego do albumu "Tajemnica Wyspy Wielkanocnej".


Maciej Jasiński i Łukasz Ciaciuch - w tle okładka książki "Jerzy Wróblewski: Mistrz z Bydgoszczy", którą to okładkę przygotował Andrzej Janicki.


spóźniony dotarł - pierwszy od lewej Jacek Przybylski.


Przybyli na spotkanie widzowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym - to moment przekazania prac jury.


Jury reprezentowane przez Andrzeja Janickiego debatuje, która praca jest najlepsza.


A oto wyróżnione rysunki - nagrodami były komiksy z wydawnictwa Zin Zin Press.