powrót do aktualności


 

ZIN ZIN PRESS NA MFK W ŁODZI

Wydawnictwo Zin Zin Press zaprasza na kilka spotkań w trakcie XIX Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi związanych z opublikowanymi albumami. Szczegóły po kliknięciu tutaj.

W sobotę, 4 października, o godz. 12.30 w sali 221 ŁDK-u Michał Słomka z CENTRALI poprowadzi spotkanie z Tomaszem Prokupkiem pod hasłam "Czeski desant". Będzie dotyczyło współczesnej sceny komiksowej w Czechach oraz planów wydawniczych Zin Zin Press związanych z komiksami czeskimi.

Także w sobotę w tej samej sali o godz. 15.15 Witold Tkaczyk z Zin Zin Press weźmie udział w panelu wydawców.

W niedzielę, 5 października, o godz. 11.15 zapraszamy do sali 221 ŁDK-u na spotkanie z Michałem Słomką tłumaczem komiksu "Anna chce skoczyć", który będzie miał swoja premierę podczas festiwalu. W spotkaniu będzie też uczestniczył Witold Tkaczyk - wydawca. Nowy tytuł jest kolejnym tomem zrealizowanym przez CENTRALĘ i Zin Zin Press w ramach serii "Biblioteka Centrali".

O godz. 11.45 (sala 221) Witold Tkaczyk poprowadzi panel dyskusyjny na temat komiksu historycznego z udziałem m.in. Adama Radonia oraz wydawców komiksów historycznych i instytucji wspierających takie działania (NCK, Muzeum Powstania Warszawskiego).

Bezpośrednio po panelu - o godz. 12.30 - prowadzący zaprezentuje i omówi ostatnio opublikowane komiksy historyczne (również sala 221).

Przez cały czas trwania MFK zapraszamy też wszystkich chętnych do zapoznania się z komiksami wydanymi przez Zin Zin Press. Będzie nas można znaleźć na giełdzie komiksów w budynku Textilimpexu.
(wit)