powrót do aktualności

STAN SAKAI PRZY ŚWIECACH W POZNANIU

Stan Sakai, Japończyk od lat mieszkający w USA, twórca bardzo popularnej serii komiksowej o samuraju-roninie Usagi Yojimbo ponad dwie godziny składał autografy na swych albumach komiksowych w poznańskim EMPiK-u Megastore w środę 20 października. Do artysty ustawiło się w kolejce około 200 osób, które cierpliwie czekały na rysunek i podpis tego znakomitego twórcy. Podziwiać należy profesjonalizm, spokój i determinację autora Usagiego, gdyż całe przedsięwzięcie odbywało się w doprawdy trudnych dla rysownika warunkach. Na skutek awarii zasilania w całej okolicy placu Wolności Sakai składał autografy i dedykacje przy świecach, które naprędce przygotowała zapobiegliwa obsługa EMPiK-u (niestety nie widać tego na zdjęciach zrobionych na początku spotkania, jeszcze przy jako tako dobrym świetle naturalnym). Zupełnie przypadkiem wytworzyła się niesamowta, oryginalna, pełna skupienia atmosfera spotkania.

Stan Sakai był gościem specjalnym jubileuszowego XV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Do Poznania - kolejnego miasta na trasie promocyjnej w Polsce - przybył z Wrocławia we wtorek wraz z Przemysławem Wróblem z Mandragory, która obok Egmontu jest wydawcą serii o Usagim. Wczoraj przed spotkaniem zwiedzał poznańską starówkę i Ostrów Tumski w towarzystwie swego wydawcy i w asyście przedstawiciela redakcji AQQ Tomka Nowaka. W Polsce Sakai jest po raz pierwszy i przed przyjazdem nie miał żadnego wyobrażenia o naszym kraju. Jednak po tym co tutaj zobaczył, Polska wydaje mu się niezwykła i piękna. (wit)

 


Stan Sakai ozdabia swymi rysunkami także plecaki i torby swoich fanów.Wspólna fotografia pamiątkowa z fanemAutograf na plakacieSzczęśliwi miłośnicy już przy swym idolu, reszta czeka za bramką pilnowana przez ochronę


Zdjęcia: Magdalena Garstka