Solidarność. 25 lat // Likwidator & Zielona Gwardia // Eryk. Ostatni Szrama 2
Achtung Zelig! Druga wojna // Doktor Bryan // Diefenbach // Ern // Tygrysek


Eryk - ostatni Szrama 2, 64 str. cz.-b., okładka kolorowa, format A4, ISBN 83-919837-4-9, wyd. Zin Zin Press, Poznań 2004, cena: 14,90 zł.

Drugi album Filipa Myszkowskiego przedstawiający przygody młodego Eryka Szramy, nieudacznego Lepskatora oraz Emilii, Tanka i Profesora. Rozpoczęte w "Produkcie" oraz kontynuowane w pierwszym albumie "Eryk - ostatni Szrama" wydanym przez Mandragorę w 2003 roku perypetie bohaterów zdobyły sobie przychylne zainteresowanie wielu czytelników. Tym razem Eryk będzie rozdarty między Dobrem a Złem, pomiędzy drogą prawości i uczciwości, a wiernością przestępczej tradycji rodziny Szramów. Fabuła opowieści pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, czasoprzestrzennych zmian i scen mrożących krew w żyłach. Jednym z wielu atutów komiksu są soczyste, pełne znakomitych powiedzonek i ripost dialogi. Do tego wysmakowana grafika czerpiąca z najlepszych tradycji komiksu polskiego, europejskiego, amerykańskiego i japońskiego. A wszystko to spięte autorskim poczuciem humoru i dystansu do prowadzonej opowieści.

Filip Myszkowski, rysownik i scenarzysta tej serii, jeden z najbardziej profesjonalnych i popularnych twórców komiksu w Polsce, debiutował na łamach Magazynu Komiksów AQQ nowelami o Nocmanie. Potem stał się pierwszoplanowym autorem magazynu "Produkt", dla którego zresztą stworzył całą serię przygód Emilii, Tanka i Profesora. Cykl rozrósł się już do pokaźnych rozmiarów, tak więc z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością spodziewać należy się wkrótce dalszych tomów przedstawiających perypetie tej wielce oryginalnej grupy bohaterów.

 

ZAMÓW ERYKA-2 TANIEJ U WYDAWCY - JEDYNIE ZA 12 ZŁOTYCH - Z BONUSEM AQQ NR 18

Album komiksowy "Eryk - ostatni Szrama 2" można zamówić bezpośrednio u wydawcy za promocyjną cenę 12 zł (wysyłka zwykłą pocztą wliczona). Kwotę taką (lub wielokrotność w przypadku zamówienia 2 i więcej egzemplarzy) należy przesłać zwykłym przekazem pocztowym na adres:

ZIN ZIN PRESS - Witold Tkaczyk
ul. Nowina 15
60-589 Poznań

albo dokonać przelewu bezpośrednio na konto:

ZIN ZIN PRESS - Witold Tkaczyk
ul. Nowina 15
60-589 Poznań
BZ WBK nr rach.: 03 1090 1463 0000 0000 4601 6292

Można też dodatkowo poniformować o dokonaniu wpłaty, lub przelewu wysyłając wiadomość na adres: twitek@glos.com. Za każdym razem proszę pamiętać o podaniu swego imienia i nazwiska oraz dokładnego adresu, pod który ma zostać dostarczony komiks. Oferta jest ważna do 31 grudnia 2004 r.

Do pierwszych 50 zamówień wydawca dołączy gratis archiwalny nr 18 Magazynu Komiksów AQQ z nowelą komiksową Filipa Myszkowskiego o Nocmanie.