powrót do aktualności
 

WYBRANO NAJLEPSZE PRACE W KONKURSIE NA KOMIKS EKONOMICZNY

W czwartek 18 grudnia br. odbyła się uroczysta gala na zakończenie konkursu na komiks, zorganizowanego przez fundację FOR. Grand Prix konkursu i nagrodę w wysokości 5 tys. złotych otrzymali bracia Marcin i Przemysław Surma. W jury zasiedli m. in. prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR, Jacek Fedorowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki, Michał Ogórek, Marek Raczkowski. Celem konkursu było wyłonienie prac, które pomogą fundacji FOR w obalaniu mitów ekonomicznych. Nagrodzone i wybrane komiksy, w formie wystawy, będą mogli zobaczyć uczniowie i studenci w całej Polsce.

W czwartek 18 grudnia 2008 r. odbyło się oficjalne zakończenie konkursu na komiks o tematyce ekonomicznej, zorganizowanego przez fundację FOR. Konkurs miał na celu wyłonienie prac, dzięki którym fundacja FOR będzie popularyzować wiedzę ekonomiczną wśród uczniów i studentów w całej Polsce.
"Celem konkursu było obalanie mitów związanych z ważnymi kwestiami dotyczącymi nas wszystkich w siedmiu kategoriach tematycznych: inflacja, oszczędzanie/inwestowanie, podatki, wcześniejsze emerytury, prywatyzacja, płatna/bezpłatna służba zdrowia i płatne/bezpłatne studia wyższe. Fundacja FOR postanowiła wykorzystać przystępną formę, jaką jest komiks, aby łatwiej dotrzeć do jak największej liczby młodych osób." – powiedziała Alicja Defratyka z fundacji FOR, koordynator projektu.
Wszystkie wyróżnione przez jury prace są dostępne w formie elektronicznej na stronie www.for.org.pl. Najlepsze komiksy zostaną opublikowane i będą pokazywane na wystawach w szkołach i uczelniach w całej Polsce.
"Mam nadzieję, że w ten sposób przecieramy nowe szlaki w edukacji ekonomicznej"– powiedział Leszek Balcerowicz, przewodniczący Rady FOR.
Jury, w którym zasiedli: Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR oraz znani satyrycy i rysownicy: Jacek Fedorowicz, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – twórcy Jeża Jerzego, Michał Ogórek, Marek Raczkowski i Antoni Rodowicz, wybrało i nagrodziło najlepsze z ponad stu prac, nadesłanych w konkursie na komiks.
Grand Prix konkursu i nagrodę w wysokości 5 tys. złotych przyznano braciom Marcinowi i Przemysławowi Surma, za pracę w kategorii inflacja. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. złotych otrzymała Sorn Gara, autorka pracy "Rodzina Toti na emeryturze", natomiast trzecia nagroda w wysokości 2 tys. złotych przypadła Bogumiłowi Łachowi za pracę w kategorii oszczędzanie/inwestowanie.
W każdej kategorii tematycznej jury wyróżniło i nagrodziło najlepsze prace. Każdy z członków jury przyznał też nagrodę dla pracy, którą chciał w szczególny sposób docenić. Na autorów wybranych prac czekały nagrody rzeczowe i słodkie upominki od firmy Mieszko. Dodatkową atrakcją konkursu był fakt, że nagrody pieniężne zostały przekazane laureatom i wyróżnionym w formie kart prepaidowych BZ WBK z logo FOR i fragmentem zwycięskiego komiksu.
Głównym partnerem konkursu jest bank BZ WBK. Drugim partnerem jest Mieszko S.A. Patroni medialni konkursu: Gazeta Wyborcza, tygodnik Przekrój, TVN24, radio TOK FM, portal Gildia.pl i Korba.pl.

Dodatkowych informacji udzieli:

Alicja Defratyka
Koordynator Projektu
Fundacja FOR
tel. +48 22 558 06 77, 0 601 717 192
email: alicja.defratyka@for.org.pl
(o-wit)

Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj.Grand Prix konkursu i nagrodę w wysokości 5 tys. złotych przyznano braciom Marcinowi i Przemysławowi Surma, za pracę w kategorii inflacja.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. złotych otrzymała Sorn Gara, autorka pracy "Rodzina Toti na emeryturze"
Trzecia nagroda w wysokości 2 tys. złotych przypadła Bogumiłowi Łachowi za pracę w kategorii oszczędzanie/inwestowanie.
Dodatkową atrakcją konkursu był fakt, że nagrody pieniężne zostały przekazane laureatom i wyróżnionym w formie kart prepaidowych BZ WBK z logo FOR i fragmentem zwycięskiego komiksu.