powrót do aktualności
 

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE Z KOMIKSEM I BEZ

27 grudnia odbyły się w Poznaniu ogólnopolskie obchody 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym dniu Telewizja Polska zaprezentowała blok materiałów poświeconych temu wydarzeniu, a wśród nich także wypowiedzi autorów komiksu "Powstanie Wielkopolskie - Mieszkańcy Swarzędza w zwycięskim zrywie niepodległościowym 1918-1919". Sam film dokumentalny opisujący kolejne etapy realizacji komiksu wyemitowała ponownie tego dnia TVP3.
Album komiksowy "Powstanie Wielkopolskie - Mieszkańcy Swarzędza
w zwycięskim zrywie niepodległościowym 1918-1919", powstał na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu w grudniu 2007 r., a swą premierę miał w styczniu 2008 r. Jego autorami są: Florian Fiedler i Witold Tkaczyk, scenarzyści, oraz Wojciech Nawrot, rysownik i współscenarzysta i Jacek Michalski, rysownik. Publikacja trafiła do rąk uczniów swarzędzkich szkół i nie była jak dotąd szerzej rozpowszechniana.
Niestety, ze względu na brak dostatecznych środków finansowych, nie powstał planowany na rocznicę drugi, rozszerzony album komiksowy o Powstaniu Wielkopolskim. Autorzy i wydawca mają nadzieję na zrealizowanie tej pozycji w przyszłym roku. (wit)

Kadry pochodzą z komiksu "Powstanie Wielkopolskie - Mieszkańcy Swarzędza w zwycięskim zrywie niepodległościowym 1918-1919"