Recenzje // Egmont Polska // Alpha - Wymiana:


ALPHA. Wymiana; scen. Pascal Renard, rys. Yourij Jigounov; tłum. Jan Hofmokl; 48 str., kolor, okł. kartonowa; Egmont Polska, Warszawa 2002; 16,90 zł

Historia sensacyjna, w której od początku nikt nic nie wie, aby w końcówce dowiedzieć się... no, prawie wszystkiego. To schemat powszechnie znany. A i fakt, że w grze o najwyższe stawki biorą udział reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów też nikogo dziś już nie dziwi. Tymczasem Wymiana wprowadza element oryginalny. Jest nim postać samego Alphy nowo zwerbowanego agenta CIA, który od razu otrzymuje zadanie najwyższej wagi. Czy podoła? Dowiemy się z dalszych tomów. Tymczasem cz. I, to barwna - dosłownie i w przenośni opowieść - o zawiłościach i zaskoczeniach jakie niosą ze sobą nielegalne interesy na dużą skalę.

Za pośrednictwem czytelnych rysunków, choć w kilku miejscach nieco zbyt "przeciążonych" tekstem, otrzymujemy opowieść o rozbudowanej, dojrzałej treści. Edycja Alphy ma także swój drugi wymiar - Egmont kontra dominujące na rynku komiksów sensacyjnych Twój Komiks i Siedmioróg. Bez wątpienia "pretendent" wypada w tym zestawieniu obiecująco. (tn)